3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2016 το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Ρόδου σε συνεργασία με το 4ο Γυμνάσιο Ρόδου διοργάνωσαν αθλητικές δραστηρίοτητες στο Βοηθητικό Στάδιο του Διαγόρα με αφορμή την 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού της οποία η φετινή θεματική ήταν «Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο σχολείων με την συνεργασία των εκπαιδευτικών τους αθλήθηκαν και έπαιξαν παίρνοντας μέρος σε πλήθος αθλητικών δραστηριοτήτων (καλαθοσφαίριση, πετοσφαίριση, ποδόσφαιρο, kids athletics, επίδειξη τζούντο κ.α.) βιώνοντας με τον καλύτερο τρόπο το μήνυμα της ημέρας.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά, τους εκπαιδευτικούς και τον Διευθυντή του 4ου Γυμνασίου για την θερμή συνεργασία για 3η συνεχόμενη χρονιά.