5ος Σχολικός Περίπατος

Την Τρίτη 19 Απριλίου 2016 το ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α΄ Βαθμίδας Ρόδου πραγματοποίησε τον πέμπτο και τελευταίο σχολικό περίπατο της χρονιάς. Αρχικά τα παιδιά επισκέφτηκαν την 4η Μαθητική Έκθεση του 1ου Εργαστηριακού Κέντρου Ρόδου στο Ροδίνι όπου και συμμετέχουμε με τα δικά μας έργα. Οι μαθητές και μαθήτριες περιηγήθηκαν σε όλα τα σημεία της έκθεσης όπου περιεργάστηκαν και έκαναν ερωτήσεις στους υπεύθυνους για όλα τα εκθέματα.

Ακολούθως επισκεφτήκαμε το 2ο Γυμνάσιο Ρόδου όπου τα παιδιά έπαιξαν στους αθλητικούς χώρους του σχολείου και απόλαυσαν τον περίπατο τους.

Ευχαριστούμε τους οργανωτές της 4ης Μαθητικής Έκθεσης για την ξενάγηση καθώς και τον κ. Τσακογιάννη Εμμανουήλ Δ/ντη του 2ου Γυμνασίου που μας παραχώρησε τους αθλητικούς χώρους του σχολείου.