Πρωτιά σε διαγωνισμό σχολικής ιστοσελίδας

Την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εθιμοτυπίας του Δημαρχιακού Μεγάρου Ρόδου η εκδήλωση βράβευσης των διακριθέντων του <<Διαγωνισμού Εκπαιδευτικών Διαδικτυακών Τόπων στις Σχολικές μονάδες του ενιαίου Δήμου Ρόδου>>.

Το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Ρόδου με την ιστοσελίδα του κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία «Ιστοσελίδες Σχολικών Μονάδων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Ρόδου» με έπαθλο 1 φορητό υπολογιστή (laptop) και 5 mp4 players.

Επίσης στην κατηγορία «Προσωπικές ιστοσελίδες Εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υπηρετούν σε Σχολικές Μονάδες του Δήμου Ρόδου»  βραβεύτηκε στην 3η θέση ο κ. Χριστινάκης Βασίλης Δ/ντης του ΕΕΓ Ρόδου για την προσωπική του ιστοσελίδα σχετική με θέματα ειδικής αγωγής SuperEducation κερδίζοντας 1 tablet.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμού ιστοσελίδας Δήμου Ρόδου 20-1-2017

Αναλυτικό άρθρο στην Εφημερίδα Ροδιακή εδώ.

Επίσημη Πρόσκληση της Εκδήλωσης εδώ.

Πρακτικά Απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου για τον διαγωνισμό  Αρ. Αποφ. 840/2015  και  Αρ. Αποφ. 793/2016.