Διδακτική επίσκεψη στο ξενοδοχείο Sheraton

Την Τρίτη 10 Μαΐου 2016 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη του ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α΄ Βαθμίδας Ρόδου στο ξενοδοχείο Sheraton, κατόπιν προσκλήσεως της Υπεύθυνης Προσωπικού του ξενοδοχείου κα Παπαδάκη Αστερόπης. Κατά τη διάρκεια της παραμονής μας εκεί, οι μαθητές ασχολήθηκαν με διάφορες αθλητικές δραστηριότητες (παιχνίδια, αγώνα μπάσκετ κ.α.) με την καθοδήγηση τόσο της ομάδας στήριξης του ξενοδοχείου, όσο και των συνοδών εκπαιδευτικών του σχολείου.

Παράλληλα, προσφέρθηκαν σε μαθητές και εκπαιδευτικούς φαγητό (διαφόρων ειδών σάντουιτς, χυμοί και νερό) και αναμνηστικά μετάλλια, συμβάλλοντας έτσι στην ακόμη καλύτερη παραμονή μας στο ξενοδοχείο.

Ευχαριστούμε θερμά την Υπεύθυνη Προσωπικού του ξενοδοχείου κα Παπαδάκη Αστερόπη, τη Βοηθό Υπεύθυνης Προσωπικού κα Βλάχου Ματίνα και τη Νηπιαγωγό κα Ατσικνούδα Δέσποινα για την υπέροχη φιλοξενία.